İnternet'e Ne Kadar Çok Güveniyorsunuz?

İnternet'e Ne Kadar Çok Güveniyorsunuz?

Ülkemizde binlerce internet kullanıcısı var ve saatlerce internetin başındayız Peki, bu kadar çok interneti kullanmanıza rağmen internete ne kadar çok güveniyorsunuz.
 
İnternet her ne kadar faydalıysa o kadar da zararlıdır bu konuda tartışma bile yapılamaz bizim ülkemizde internet kullanıcıları oldukça fazla ve saatlerce internet başındayız ama internete güveniyor muyuz? O Belirsiz. Bizce internet bir mayın tarlası gibidir her yerde tuzaklar her yerde yalanlar doludur eğer bizler de bunların ağına düşersek kurtuluşumuz zor olur. İnternet kullanımında dikkat etmemiz gerek birçok şey var isterseniz bunlardan biraz bahsedelim ki internete fazla güvenmeyelim.
 
Girdiğimiz her sitede reklam vardır bunların geneli kullanıcılar için tehlikelidir. Örneğin herhangi bir siteye girdiğimiz karşımıza şöyle bir reklam çıktı farz edelim; “MSN Şifre Çözücüyü indirmek için tıklayın” diyen bir yazı görürseniz sakına sakın tıklamayın bu bir tuzaktır.
 
Diyelim ki internet üzerinden alışveriş yapmak istiyorsunuz o zaman çok dikkatli olmalısınız herhangi bir siteden alışveriş yapmadan önce sitenin güvenilirliğini araştırmanız lazım referanslarına kesinlikle bakmanız lazım ve kullanıcı yorumlarına dikkat etmeniz lazım eğer dikkatsizce bilinmeyen, tanınmayan bir siteden alışveriş yaparsanız tehlikeye düşebilirsiniz.
 
Aslında Bunlar gibi binler tuzaklar var internette ve bu yüzden internetimizi dikkatli kullanmamız lazım ki oyuna gelmeyelim, mayına basmayalım ve internete sakına sakın güvenmeyelim. Çünkü internet ikiyüzlüdür ne kadar iyi gözükürse o kadar kötüdür.
 
Yazan: Ümit ÖZCAN / PCHAYAT
 

Yazarımız Hakkında
Serkan ÇAKMAK

2000 yılı itibariyle teknoloji ile haşır neşir olan yazarımız, 14 yıllık yazılım tecrübesine sahiptir.

E-Mail: serkan[at]pchayat.com

Tüm Yazarlarımız

Paylaş: